Otázky a odpovědi

SVATEBNÍ FOTOGRAFIE

Je důležité fotit i přípravy?

Rozhodnout se pro focení příprav je jen na vás. Při přípravách se pohybuji mezi svatebčany a snažím se zachytit okamžiky před obřadem, nervozitu, radost, nadšení, momentky rodiny a svatebčanů. Pro mě je to velmi oblíbená část svatebního dne. 

Jak dlouho trvá focení po obřadu? 

Focení portrétů novomanželů zabere tak 20 - 40 minut. Záleží, jestli jsme domluveni i na hostinu. Pokud ne, je potřeba udělat více fotek, pokud ano, můžou se nějaké rodinné fotky dofotit ještě po svatebním obědě, aby na nás nemuseli ostatní hosté čekat. 

Kolik si účtujete za cestu na svatbu?

Cena je 4Kč/1km. Vyjíždím obvykle z Plzně. 

Kdy budou fotky hotové a jak je dostaneme?

Fotografie dodávám do 3 týdnů od obřadu. Fotky jsou dodávány na svatební flashce, která je započítaná v celkové ceně. 

Jak probíhá platba?

Platba se posílá na účet potom, co mám pro Vás fotky hotové. 

Jak dlouho zůstáváte na hostině, pokud ji fotíte?

V ceně focení není určený přesný čas, takže vše záleží na tom, jak se domluvíme. Odjezd je ovlivněn bohatostí programu a časovým harmonogramem. 

Musíme pro vás mít připravený oběd na hostině?

Samozřejmě, že nemusíte. Existuje více možností, jak tuto situaci vyřešit. Pokud se zúčastním svatební hostiny, nemusím mít ani místo u svatební tabule. Pokud chcete svatební hostinu nafotit, ale nechcete, abych se zúčastnila svatební tabule, musíme se domluvit na hodinovém volnu, kdy budu mít čas si jít koupit vlastní jídlo. Můžeme se domluvit jakkoliv. 

PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE

Ještě nikdy jsem u fotografa nebyla/nebyl, jak se mám připravit?

Připravovat se nemusíte nijak. Záleží, jaké focení spolu máme domluvené. Většina holek a kluků, co jsem fotila, stáli před foťákem poprvé. Ve všem vám poradím a pomůžu, není vůbec důvod mít strach nebo být nervózní.

Kde budeme fotit? 

Focení je možné v ateliéru (Plasy), v exteriéru (příroda) nebo v interiéru (např. u vás doma). 

Kdo mě nalíčí a učeše?

Při svých focení spolupracuji s kadeřnicí a vizážistkou Zlatkou Helebrantovou. Ceny jejich služeb nejsou součástí ceníku. Jsou při focení přítomny a starají se make-up a pomáhají udržovat příjemnou atmosféru :) Samozřejmě nutností to není a můžete se nalíčit sama, pokud to tak preferujete. Pokud chcete mít na focení svěží a zdravou pleť, určitě den předtím nekuřte a nepijte alkohol. 

A co oblečení? 

Před focením se vždy domluvíme, v jakém stylu budete chtít focení pojmout. Zda potřebujete fotky pro rodiče k Vánocům, nebo pro přítele/přítelkyni k narozeninám, nebo pro vlastní prezentační účely a podle toho budeme volit oblečení a doplňky. Vždy je lepší přinést na focení více oblečení a mít možnost vhodně kombinovat. Předtím vám ještě poradím, jaké oblečení vypadá na fotkách dobře, čemu se naopak vyhnout a jak kombinovat a ladit, pokud vás bude na fotce více.

Dostaneme všechny fotky?

Během focení, které trvá přibližně hodinu, se nafotí cca 200 fotek. Já z nich vyberu určitý počet, který si určíte, a upravím je do finální podoby. Nečekejte ale, prosím, vyretušované plastické obličeje. Snažím se do fotek zasahovat jen málo, tak, abyste na fotkách zůstaly přirození a byli si podobní. :) Pokud budeme fotit něco extravagantnějšího, je to jiné. 

Kdy dostaneme fotky?

Portrétní fotky dodávám během jednoho až dvou týdnů. Posílám je na email, dostanete je v plné kvalitě, to znamená, že si je budete moci vytisknout v jakémkoliv formátu. 

Kdy zaplatíme za focení?

Peníze po vás budu chtít až pro vás budu mít hotové fotky. Záloha se neplatí a platba se posílá na účet.